تفاوت‌های دوربین‌های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه

-

از مهم‌ترین تفاوت‌های دوربین‌های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه کیفیت تصاویر ذخیره‌شده است. تصاویر ضبط‌ شده در دوربین‌های آنالوگ قابلیت بزرگ‌نمایی زیادی ندارند و شما نمی‌توانید بخش‌های یک تصویر را به‌اندازه کافی و با کیفیت لازم بزرگنمایی کنید؛ اما در دوربین‌های تحت شبکه با توجه به اینکه از ساختار دیجیتال برای دریافت تصاویر استفاده می‌شود و تعداد پیکسل‌هایی که از تصاویر دریافت می‌شود بسیار بالا است شما می‌توانید تصاویر با کیفیتی را ضبط کنید و به راحتی آن‌ها را بزرگ‌نمایی کنید.

بسیاری از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه دارای پورت SD Card هستند که در مواقع قطعی سرور،NVR و یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی، بتوانید تصاویر را ذخیره کنید و اطلاعاتتان از دست نرود.

در دوربین‌های IP می‌توانید با انتخاب یک جسم در صورت حرکت آن آلارم دریافت کنید و یا در صورت یک حرکت و یا اتفاق دوربین به شما ایمیل ارسال کند.

از دیگر تفاوت های دوربین های مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه می توان گفت دوربین‌های مداربسته تحت شبکه قابلیت انتقال صدای دوطرفه را دارند؛ یعنی هر دوربین مجهز به میکروفون و خروجی بلندگو است که موجب مکالمه‌ی کاربران می‌شود؛ اما در دوربین‌های آنالوگ نیاز به دو زوج کابل و یک میکروفون است که این خود هزینه‌ای جداگانه دارد.

امنیت تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه بیشتر است. به دلیل استفاده از کابل کواکسیال و کانکتورهای ساده و در کل استفاده از دستگاه آنالوگ، به راحتی می‌توان تصاویر دوربین آنالوگ را به دست آورد؛ اما در دوربین‌های تحت شبکه به دلیل آدرس IP خاص دزدیدن تصویر آن‌ها تقریباً محال است.

برای خرید و مشاوره بیشتر در مورد انوع دوربین ها می توانید به سایت آموت مراجعه کنید.

دیگر مطالب مرتبط در سایت آموت:

دوربین مداربسته

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام سرقت

تکنولوژی دوربین دید در شب دوربین مادون قرمز

دوربین مدار بسته پلاک خوان

سیستم کنترل تردد چیست؟

نمایندگی دزدگیر پارادوکس-آموت

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 13 مرداد 1399 | 13:01 | نویسنده : احسانی |