شرکت فرا حفاظ آموت

-

وجود نویز در تصویر دوربین مداربسته می تواند دلایل متعددی داشته باشد که ناشی از افت سیگنال است , میزان نسبت سیگنال به نویز نبایستی کم تر از db60 باشد چرا که با کمتر شدن این عدد با نویز ها و اختلالاتی در تصاویر مواجه خواهید شد .

و اما دلایل نویز در تصویر دوربین مداربسته می تواند موارد زیر باشد :

منبع تغذیه دوربین مداربسته , حرارت و گرمای هوا , نوع و مسافت کابل کشی , فیش های BNC دوربین , منابع الکترومغناطیسی موجود , وجود رسانا در اطراف و ..

سعی کنید به جهت جلوگیری از نویز در تصویر دوربین مداربسته از منابع تغذیه باکیفیت استفاده کنید به طوریکه هیچ قطع و وصلی میان دوربین و منبع تغذیه وجود نداشته باشد چرا که این مساله علاوه بر نویز در تصویر موجب مشکلاتی در دوربین مداربسته خواهد شد .

محل نصب دوربین مداربسته اهمیت بسیار زیادی در نویز تصاویر دارد , اگر محیط نصب دارای حرارت و گرمای زیادی باشد امکان ایجاد نویز در تصویر دوربین مداربسته افزایش می یابد برای چنین محیط هایی لازم است از دوربین های مداربسته مخصوص حرارت بالا استفاده شود .

به جهت رفع مشکل نویز تصاویر در دوربین مداربسته می توانید تمامی راهکار های بالا را مورد بررسی قرار دهید به این صورت که در ابتدا فیش های BNC را چک کنید و از سلامت کارکرد آن ها اطمینان حاصل نمایید بعد از آن می توانید منابع تغذیه را بررسی نمایید , برخی از منابع تغذیه به دلیل کیفیت پایینی که دارند زود از کار می افتند و کاربر را مجبور به خرید دوباره این قطعات می نمایند پس از قسمت را هم حتما چک کرده و در صورت لزوم تعویض نمایید .

برای رفع مشکل نویز تصاویر در دوربین مدار بسته ،دوربین های مداربسته را از هرگونه منابع الکترومغناطیسی دور نگه دارید , این منابع می توانند تاثیر مستقیمی بر کیفیت تصاویر داشته باشد . کابل های دوربین مداربسته به جهت جلوگیری از نویز در تصویر دوربین مداربسته بایستی به دور از منابع الکترومغناطیسی باشند .

با مراجعه به سایت آموت بیشتر و خواندن مطالب مرتبط بیشتر با سایت آموت آشنا شوید. و اما دیگر مطالب مفید در سایت آموت:

سیستم اعلام سرقت

استارلایت در دوربین مدار بسته

سیستم اعلام حریق

دوربین مداربسته

تکنولوژی دوربین دید در شب شب مادون قرمز

دزدگیرپارادوکس

سیستم کنترل تردد چیست؟

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 3 آذر 1399 | 10:38 | نویسنده : احسانی |

از مهم‌ترین تفاوت‌های دوربین‌های مداربسته آنالوگ و تحت شبکه کیفیت تصاویر ذخیره‌شده است. تصاویر ضبط‌ شده در دوربین‌های آنالوگ قابلیت بزرگ‌نمایی زیادی ندارند و شما نمی‌توانید بخش‌های یک تصویر را به‌اندازه کافی و با کیفیت لازم بزرگنمایی کنید؛ اما در دوربین‌های تحت شبکه با توجه به اینکه از ساختار دیجیتال برای دریافت تصاویر استفاده می‌شود و تعداد پیکسل‌هایی که از تصاویر دریافت می‌شود بسیار بالا است شما می‌توانید تصاویر با کیفیتی را ضبط کنید و به راحتی آن‌ها را بزرگ‌نمایی کنید.

بسیاری از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه دارای پورت SD Card هستند که در مواقع قطعی سرور،NVR و یا دستگاه‌های ذخیره‌سازی، بتوانید تصاویر را ذخیره کنید و اطلاعاتتان از دست نرود.

در دوربین‌های IP می‌توانید با انتخاب یک جسم در صورت حرکت آن آلارم دریافت کنید و یا در صورت یک حرکت و یا اتفاق دوربین به شما ایمیل ارسال کند.

از دیگر تفاوت های دوربین های مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه می توان گفت دوربین‌های مداربسته تحت شبکه قابلیت انتقال صدای دوطرفه را دارند؛ یعنی هر دوربین مجهز به میکروفون و خروجی بلندگو است که موجب مکالمه‌ی کاربران می‌شود؛ اما در دوربین‌های آنالوگ نیاز به دو زوج کابل و یک میکروفون است که این خود هزینه‌ای جداگانه دارد.

امنیت تصاویر در دوربین‌های تحت شبکه بیشتر است. به دلیل استفاده از کابل کواکسیال و کانکتورهای ساده و در کل استفاده از دستگاه آنالوگ، به راحتی می‌توان تصاویر دوربین آنالوگ را به دست آورد؛ اما در دوربین‌های تحت شبکه به دلیل آدرس IP خاص دزدیدن تصویر آن‌ها تقریباً محال است.

برای خرید و مشاوره بیشتر در مورد انوع دوربین ها می توانید به سایت آموت مراجعه کنید.

دیگر مطالب مرتبط در سایت آموت:

دوربین مداربسته

سیستم اعلام حریق

سیستم اعلام سرقت

تکنولوژی دوربین دید در شب دوربین مادون قرمز

دوربین مدار بسته پلاک خوان

سیستم کنترل تردد چیست؟

نمایندگی دزدگیر پارادوکس-آموت

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : دوشنبه 13 مرداد 1399 | 13:01 | نویسنده : احسانی |